Zelený jíl od Saloos

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nikdy by mě nenapadlo, že do jílu se nemusí jen kopat motykou, ale že jej lze využít v kosmetice. A jak! Jíl na pleť, záda, dekolt, jíl na vlasy… Ten od Saloos má zkrátka obrovské využití!

V první řadě mi vyhovuje, že sedí každému typu pleti. Pro mě je těžké vybrat si univerzální kosmetiku, protože zatímco tváře a nos mám citlivé a vysušené, čelo a bradu bych naopak potřebovala naopak vysoušet pořád :). Jílová maska je neuvěřitelná, protože si poradí s oběma problémy!

Se sypkým jílem navíc můžete čarovat. V mžiku vytvoříte pleťovou masku, posilující masku na vlasy, která navíc šetrně čistí pokožku hlavy, detoxikační zábal, smícháním s kávou získáte dokonalý peeling, který pleť vyčistí a probudí k životu, …

Co zelený jíl dokáže:

  • hloubkově čistí pleť
  • detoxikuje
  • má abrazivní účinky
  • vyživuje pokožku
  • dezinfikuje, posiluje a vyživuje

Suchý jíl od Saloosu je krásně jemný, sypký a čistý. Pochází z Francie, což jako milovnice této elegantní země rovněž oceňuji. Výborně se s ním pracuje a umícháte z něj opravdu leccos.

Moje „jílové“ tipy: 

  • 1x týdně si dělám masku na obličej, dekolt a ramena. Smíchám jíl s vodou v poměru 1:1 a vymíchám v hustou kaši. Nechám působit, dokud jíl nezaschne, obvykle 15 minut. Pokud chci umocnit tonizační efekt, přidám kapku tea tree olejíčku.
  • 1x týdně smíchám jíl s kapkou kokosového oleje (vždy jen pár kapek) a lžíčkou mleté kávy a vymíchám do drsnější hmoty, s níž pak provádím peeling celého těla. Pleť je po něm vypnutá, projasněná a hladká. A nikdy ne podrážděná!
  • 2x za měsíc si udělám vlasový zábal… Jíl naředím o něco více než na masku, akorát namísto obyčejné vody použiju oblíbenou růžovou vodu. Aplikuju na konečky vlasů… Délky vlasů pak obalím potravinářskou folií a ručníkem a nechám působit zhruba 30 minut. Pak spláchnu vlažnou vodou. Maska vlasy čistí od nánosů stylingových přípravků, posiluje je a vyživuje!

Zelený jíl má v mé kosmetické výbavě své čestné místo. Vzledem k jeho všestannému využití mizí skutečně rychle, ale stojí pár desítek korun, takže si ho dopřávám bez výčitek. Jediné, na co je při jeho používání třeba dávat pozor, je doba působení. Nenechávejte ho na pleti příliš dlouho. Smyjte ho vždy, jakmile zachne: v tomto okamžiku totiž vytvoří na pleti neprodyšnou masku a při dlouhém působení může pokožku podráždit.

Sdílet.

O autorovi

1 komentář

  1. Pingback: 5 top produktů od Saloos: jaro 2017

Zanechte odpověď