Všechno, co jako MATKA můžete dovolit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

… Že se s mateřstvím vytrácí svoboda? Ha! Tak tenhle mýtus by se měl ze společnosti jednou provždy vymazat. Kdepak, přátelé. Matky mají krásný život. A skýtá tolik benefitů, že si to ani nedokážete představit.

Matky můžou spoustu věcí napříč všemi sférami života. Tak schválně!

Sama sebou, jako fakt

Když jste svobodná a bezdětná,  s n a ž í t e  s e. Ať už dobře vypadat, dobře působit, dobře vystupovat. Prostě vynakládáte úsilí. Matka se snažit nemusí. Matka je matka a všecky společenské masky může pohodlně sundat. Má zásluhy, má potenciál. A taky má konečně právo být, jaká je :-).

Třeba hysterická…

… nebo apatická. Nebo upovídaná. Nebo zaražená. Nebo infantilní. Zkrátka JAKÁKOLIV. Protože dítě, to je LÁSKA, ale taky zápřah… A jednomu se z toho kolotoče občas zamotá hlava. Nebo zavaří mozek. Ten někdy vlivem té nekonečné lásky poměrně slušně měkne. A to je pak matka znovu hysterická, apatická, infantilní, …….. A znovu je jí odpuštěno :)).

Matky na tahu 

Mateřství je jízda, která se ne vždy dá ukočírovat, ale čas od času si ji lze docela zpříjemnit. Co si budem, polovina matek pije. Nebo tedy.. popíjí (Polakovičová taky!!!)

Aby nedošlo k omylu: Matky nejsou alkoholičky. Alkohol pro ně není způsob, jak se odrovnat, nýbrž prachobyčejná šance na přežití… Ooo, jak líbezně zní stodesáté: „Mamííííí“ s vinným střikem v krvi. Jak kreativní dokáže být nepořádek. Jak legrační umí být manžel, který po příchodu z práce na tu spoušť kouká se zvednutým obočím… Je to buřt. Protože matka udělala to nejlepší, co mohla. Dala si reset. Proč? Protože si nemohla dát dvacet. Ba dokonce ani přivřít oči nemohla (99 % všech dětských karambolů přichází právě v tu setinu vteřiny, kdy jsou oči přivřené, na to nezapomínejte!)  A tak si dopřála. A že na sobě má noční košili místo malých černých a svůj drink cumlá z bambusového hrnečku se žirafou, to je v tu chvíli taky buřt! 

Dítě místo make-upu

Je krásné být krásná. A matky krásné jsou! Dokonce i ve chvílích, kdy byste to nejmíň čekali. Třeba když se sklání nad čtyřicátou podělanou plínou svého dítěte. Třeba když podvacáté za den stahují ramínko kojicí podprsenky a zívají u toho. Třeba když olizují lžičku s příkrmem. I v těch chvílích jsou naprosto odzbrojující, protože je v nich jiskra, byť se v tu chvíli samy cítí vyhaslé.

Totiž, přivedly na svět život. Poznaly, co je absolutní láska. Takové ženy už napořád budou mít v očích „něco“, co jim dodá šmrnc, i když budou zrovna strhané na maximum, a omluví všechny jejich chvilkové abnormality.

Takže muži, milujte své ženy. Ženy, milujte se. A vůbec se všichni mějte rádi.

🙂 :-*

Sdílet.

O autorovi

Zanechte odpověď