Olejíčky Saloos: v hlavní roli malina a šípek

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jizva po císaři… prý do 10 cm, to určitě! Bříško mi v současné době zdobí rýha o velikosti cca 20 centimetrů. Je ještě poměrně čerstvá, dost červená a kůži okolo ní zatím necítím. Nedá se to ale srovnat s s tím, jak vypadala před měsícem.

Když jsem přemýšlela, čím budu jizvu mazat, napadly mě silikonové mastičky a gely. Jenže potom jsem zavítala do lékárny, zjistila, kolik takový několikagramový gelíček stojí, uctivě poděkovala a šla si raději koupit něco na sebe  (a do sebe – Magnum, předražený meloun, Pikao, znáte to :)).

Vidíte ji? VYKUKUJE!

Doma mám celou plejádu olejíčků, které ráda využívám, ale každý z nich má své pevné místo. Třeba arganový je na už vzniklé strie a první vrásky, jojobový je pod oči, okurkový do výstřihu, kávový na celulitidu… Prostě jsem olejový maniak a ráda se jimi obklopuju. A tak jsem napsala do Saloos a milá a ochotná Veronika mi doporučila šípkový olej. A já ho postupem času zkombinovala ještě s malinovým zázrakem a nemůžu si tohle duo vynachválit!

Jak olejíčky používám?

  • PRAVIDELNĚ. To je základ, jinak to zkrátka fungovat nebude. Když budete jizvu (jakoukoli) mazat alespoň dvakrát denně a důkladně, první výsledky se dostaví už za dva tři týdny.
  • Já si jizvu masíruju 4x denně, 2x  malinovým olejem a dvakrát šípkovým.
  • Stačí pár kapek, max. pět – já si jizvu předtím navlhčím růžovou vodou ve spreji. Olej se pak lépe vpíjí a lépe se s ním pracuje.
  • Olejíček promnu mezi prsty, prohřeju ho a jizvu masíruju min. 5 minut krouživými pohyby. Nebojím se přitlačit.
  • Důležité je, aby kůže DÝCHALA. Olejíčky nechávám alespoň 15 minut vpít, nejlepší ale je, když může jizva dýchat celý den.

Proč je používám?

Protože šípkový olej je regenerační skvost a je přímo určen na lepší hojení jizev. Dokáže lehce upravit jejich vzhled a hlavně předcházet tomu, aby se rozjížděly. Malinový olej zase pokožku nádherně změkčuje. Ve výsledku je kůže MNOHEM VÍCE ELASTICKÁ, což je přesně to, co potřebuju. Pružná kůže znamená, že se jizva nebude tolik rozjíždět.

  • Po měsíci a kousíček pravidelných masáží je z jizvy, která místy i zahnisala, jen tenký proužek, který postupně krásně světlá. Zvlášť malinový olej má kromě jiného také antibakteriální účinky, takže se nemusíte bát jej používat i na poměrně čerstvou jizvu (vždy ale až po vyndání stehů). Myslím, že oba olejíčky uspěly na maximum. A že jsem jim dala zátěž! Nemám na těle větší jizvu, než právě tu po císaři…
  • Olejíčky je dobré použít třeba i po slunění, dokážou zklidnit pleť podrážděnou slunečními paprsky. A mazat se můžete i před opalováním (hlavně malinovým olejem), aby byla pokožka lépe chráněná.
  • Šípkový olej má celkem pěknou barvičku a pomáhá sjednocovat tón pleti, proto jej používám ráda i na obličej – ředím s trochou kokosového oleje.

Olejíčky jsou v BIO kvalitě, bez zbytečných přísad a příměsí, v pevné a krásné skleněné lahvičce s pipetkou a za cenu víc než přijatelnou. Nemám co vytknout, absolutně! 

 

 

 

Sdílet.

O autorovi

Zanechte odpověď