Můj ubolený III. trimestr

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Přátelé, kamarádi: jdeme do finále, a i když zbývá ještě zhruba týden, raději píšu už ted. Pevně věřím, že za těch pár dnů už se nic nezmění… Jaký byl třetí trimestr? Řeknu vám: pořádně se mnou zamával…

Nevolnosti, které z příchodem druhého trimestru pozvolna ustoupily, se ke konci 7. měsíce zase vrátily, jen v jiné, palčivější podobě. Cokoli jsem snědla, ihned jsem cítila v podobě nepříjemného pálení vlevo pod žebry… Přidaly se podivné noční záchvaty – celá oblast pod žebry mi jakoby ztuhla, svíjela jsem se v bolestech, nemohla ni zvracet, ani (prostě nic), poléval mě studený pot…

Pro naši malou… O:)

Skončila jsem tedy na krevních testech a ultrazvuku: testy zjistily horší jaterní výsledky, ale ultrazvuk (dělaný velice poctivě téměř jednu minutu 🙁 ) neodhalil nic. Závěr? „Halt jste těhotná, tak prostě jezte méně zeleniny a ovoce, evidentně to ve vás kvasí.“ Děkuji vám, páni doktoři, za tohle vás platíme?

  • Po dalších záchvatech se ukázalo, že vlastně asi nebude docela v pořádku slinivka. Ale co s ní teď, když ani léky nejde brát? Jedině dieta… která mi ale skutečně hodně ulevila.
  • Jaterní testy jsou i teď, v 9. měsíci špatné, dokonce ještě o chlup víc než ty předešlé. Nikdo nic neví, všichni krčí rameny a má babička pronesla uklidňující větu: „No nedej bože, aby to byla ta slinivka“. Díky babi :)).

Paní, kde máte břicho?

Ano, tuhle otázku jsem slýchávala skoro všude. U lékařů, v obchodech, od sousedů ve výtahu… Faktem je, že až do nějakého osmého měsíce bylo bříško vážně malé. Ani teď není obří, ale roste slušně :). Pan doktor mě zrovna moc nechválil za váhový přírůstek: „Vážně jen necelých 6 kilo? Že vy jste taková ta bio fanatička, co jen chroupe mrkev?“… Nikoli, pane doktore. Když to na mě přijde, sežeru celý kýbl Magnumu a zaliju to pikaem, ale nepřejte si pak vidět, co na to moje slinivka, játra nebo kdoví, co to tam stávkuje. A z dušené rýže se zeleninou se, jak víme, moc nepřibírá…

  • Bříško, prsa (pozor, už zásadně ne oblast dvorců a bradavek, kdybyste to dámy náhodou nevěděly :)), zadek neustále 2x denně mažu, aktuálně olejíčkem od Bioaromy a bambuckým máslem od Purity Vision. Na jizvy, které na břiše mám a které se trochu rozlézají, používám arganový olej od Renovality a od Saloos. Kůže drží, nepraská.
  • CHVÁLABOHU za Priessnitzovo (snad to píšu dobře) mazání na žíly a cévy. Měla jsem ho ve variantě „De luxe“ a teď mám klasické velké 300ml balení. Mažu si jím nohy každé ráno + když přijdu domu po dlouhé procházce. Nohy osvěží, otoky NEMÁM, když už, tak je stáhne, a navíc: přísahám, ale mizí mi varixy, resp. jsou méně viditelné. Přisuzuju to tomu, že gel opravdu používám celých 9 měsíců…

Levandule, meduňka a hysterické záchvaty

9. měsíc přinesl kromě mírné úlevy v trávení také pláč a pocit, že nic není, jak má být. V paneláku, kde žijeme, probíhá jedna rekonstrukce vedle druhé, nově už neslyšíme jen sousedku pod námi, ale také nově přistěhované sousedy vedle naší ložnice – a kdo mě zná, ví, že ke štěstí bezpodmínečně potřebuju ticho. TROCHU ticha. Alespoň večer. Jenže já namísto toho večer poslouchám párty zezdola nebo zvučný smích a hlahol sousedky „odvedle“. Děkuju pěkně.

Na náladě nepřidal ani fakt, že malinká je evidentně tvrdohlavá :)), protože podle ultrazvuků si sice v děloze ještě statečně plave, ale pokaždé v bříšku ležela všelijak, jen ne předpisově :). Zatím tedy stále nevíme, co a jak, uvidí se zřejmě, až „to“ na mě přijde… Což bude, předpokládám, brzy :).

  • Na psychiku mi hodně pomáhá meduňkový čaj, piju ho 2x denně (silný těsně před spaním).
  • V aromalampě se mi teď každý den hřeje BIO olejíček levandule od Bioaromy. Manžel ho nesnese, ale má mě rád, takže mi to toleruje :)).
  • Pořád ráda chodím na procházky, a mohou být klidně i delší. Tempo se sice zpomalilo, ale jako úplná kachnička se taky nekolébám :). Čerstvý vzduch mě dokáže uklidnit snad ze všeho nejvíc…
  • Před 14 dny jsem do své každodenní rutiny zařadila homeopatika, konkrétně: Gelsmeium Sempervirens 15Ch (na úzkosti, na zklidnění a psychickou pohodu) a Arnicu Montanu 15Ch (jako prevenci krevních ztrát při porodu, pro lepší hojení po porodu, ať už bude jakýkoliv) – od obojího 5 kuliček 2x denně.
  • 14 dní už také užívám tabletky Floradix Železo od firmy Salus: jsou sice drahé, ale řekla bych, že účinné. Do týdne mě zasáhl příval energie (zatím pořád drží) a nepociťuju žádné trávicí potíže, typické při užívání železa (prostě nemám zácpu 🙂).

Abych nezapomněla: jestli ta naše malinká nebude mít po narození vlasy po ramena, tak fakt nevím, z čeho mě tak příšerně, příšerně, příšerně pálí žáha :)))! Už ani studené mléko nezabírá, zato Rennie bych mohla kupovat na kila :).

 

 

Sdílet.

O autorovi

Zanechte odpověď