Můj peřinový den

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hned na úvod: vím, že aktivní odpočinek je skvělý, prospěšný a utužuje zdraví i mysl. Vím, že volný čas je dobré vyplňovat pohybem a sbíráním zážitků. Ale taky vím, že během dne lítám až až a že skutečný relax pro mne znamená udělat si den v peřinách, obklopená časopisy, knížkami, diáři a dobrým jídlem…

V životě každého z nás se střídají různá období – ta dobrá s těmi špatnými, hektická s klidnými, napjatá s vyrovnanými. Někdy se ale stane, že jedno z období začne převládat – a zákon schválnosti káže, že to bývá většinou některá z nepříliš příznivých životních etap. V práci se nezastavíte. Z kolotoče povinností jen tak nevyskočíte. Zdraví se začne sypat jako písek v přesýpacích hodinách. A tak dále.

Přesně v takové dny volím peřinový relax. Chvíli, kdy můžu být jen sama se sebou, jakkoli zanedbaná, jakkoli nevzhledná (ano, v těchto dnech jsou nadýchané vlasy a manikúra to poslední, na čem mi záleží). Většinou se uvelebím na posteli nebo na gauči, zabalím se do oblíbené obrovské kostkované deky, která už má nejlepší léta dávno za sebou (v tu chvíli s ní soucítím, protože si navzdory svým 30 připadám stejně :)), a věnuji se všemu, co mě dělá šťastnou:

  • Obklopím se vějířem časopisů, na které jsem do té doby neměla čas, přidám nůžky, lepidlo a notýsek, kam si zaznamenávám všechny užitečné věci, týkající se zdraví, babských rad a beauty.
  • K sešitu patří samozřejmě fixy a pastelky, protože nenazdobené věci mě nebaví :)).
  • A protože časopisy se hemží recepty, většinou si beru k ruce i notýsek, kam zapisuji TOP recepty, které v nejbližší době také vyzkouším a známkuji je pak jako ve škole.
  • Po mé pravici pravidelně usedá notebook, kde pustím playlist oblíbených seriálů (Susedia, Dr. House, Přátelé) nebo hudby (všechno od folku po rap).
  • Na okenní parapet postavím svíčku. Svíčky. Co nejvíc to jde. Alespoň jedna musí být parfémovaná, ideálně s vůní vanilky, skořice, s něžnou pudrovou vůní. Občas je nahradím aromalampou a přidávám oblíbené 100% éterické oleje: levanduli, skořici, citronelu, meduňku.
  • Po mé levici většinou stane jídelní podnos (říkám tomu podnos, ale je to obyčejný tác od Vietnamců – na podnos z Ikey si brousím zuby už dva roky, ale vždycky mi pak připadá zbytečný a drahý) a na něm ovoce, čokoláda, kakao, koláček, chipsy – zkrátka co dům dá a chuťové pohárky si poručí.
  • Když mě všechny tyto činnosti přestanou bavit, ležérně odsunu vše ze svého klína i okolo sebe, deku přitáhnu až k nosu a spím. Někdy jako zabitá, jindy si jen tak levituju a přemítám o všem, co mě napadne. O všem HEZKÉM, proboha!!!
  • Rovnou z pelechu pak sáhnu do knihovny (ano, mám knihovničku nalepenou u postele, velmi strategické místo!), vytáhnu cokoli z poličky určené pro motivaci a osobní růst a listuju, čtu, opakuju si…
  • Na dosah mám i starou kytaru s příšernými umělými strunami (jsem líná je vyměnit), a když jsem skutečně sama s v dosahu není žádný posluchač, hraju, zpívám a vzpomínám na základní školu a svou pravidelnou účast ve sboru. Jak já miluju nostalgii!

Ještě jsem zapomněla zmínit, že v tyto vzácné chvíle dělám jednu bejkárnu (slovy mé rodiny): nezvedám telefony. Nikomu. Maximálně ze soucitu pošlu SMS s tím, že zavolám později. Možná se vám to zdá sobecké, ale mně se zase zdá sobecké, když se někdo dožaduje pozornosti bez ohledu na to, jak se právě teď cítím já.

Myslím, že takové dny si zasloužíme všichni. Říkám tomu „dny“, i když se mnohdy jedná o hodinku nebo pár hodin. Ale v tomhle směru ráda zveličuju :). Myslím také, že každý z nás má na tyto chvilky, byť jakkoli dlouhé, alespoň jednou v týdnu čas. Workoholiky a vytížené maminky nevyjímaje. A že „Ne“ není odpověď…

A tak mě zajímá: jak vypadají vaše oblíbené relax dny?

 

 

Sdílet.

O autorovi

Zanechte odpověď