Jak mě mateřství naučilo minimalismu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Když jsem otěhotněla, náš byt velikosti 2kk se postupně plnil: věci pro miminko, věci pro maminku, nové spotřebiče, nový nábytek, houpátko, lehátko, hnízdečko,…

Ovšem jakmile jsme se v bytě ocitli tři, všechno mi najednou začalo překážet. Po několika týdnech, když jsem se rozhlédla kolem sebe a spráskla rukama, jsem šla za svým manželem a řekla mu: „Měl jsi pravdu, spousta věcí byla blbost…“ On totiž nadával, proč se obklopujeme tolika zbytečnostmi, které stejně třeba nevyužijeme. Ale říkejte tohle ženě, která se má poprvé stát matkou, že ano :). 

Ale skutečně… To jediné, co DOOPRAVDY potřebujete, jste vy tři.. čtyři.. pět.. prostě vy, rodina. A pak taky prsa, pokud kojíte, anebo kvalitní odsávačka nebo sunar, pokud se nedaří. Nějaké ty plenky, BIO olejíček, který se dá použít na tělo, do koupele i na zadeček, a základní sadu bavlněného kojeneckého oblečení S RAFINOVANÝM zapínáním (který idiot vymyslel bodýčka, která se navlékají miminku přes hlavičku???).

Tak tedy… 

hnízdečko jsme využívali první tři týdny života naší malé. Potom začala stávkovat a potom zase překotně růst. Nejraději stejně usíná v poloze ležmo na jednom z nás.

monitor dechu je 100% skvělá věc, ovšem náš začal stávkovat. Po dvou planých poplaších a dvou mých falešných infarktech jsme ho přestali používat.

… ve skříni určené na dětské oblečení je naše oblečení a v komodě určené pro naše oblečení jsou ručníky, věci na žehlení a prázdné kufry na dovolenou. A dětské oblečení??? To je tak nějak všude: v pračce, na sušáku, na židli, občas i pod židlí, … Prostě proto, že skříň se ukázala být nepraktická.

Poprvé a naposledy s kaučukovým dudlíkem..

dudlíků jsme nakoupili a dostali slovy 10. A všechny leží na dně komody (už nevím které), protože malá absolutně všechny odmítá: latexový, silikonový, dokonce i BIO kaučukový! TĚCH PENĚZ!!!

šátek na nošení nesnese, ale byl by z něj luxusní ubrus, takže s prodejem ještě počkám (to byl samozřejmě vtip, pevně věřím, že až bude větší, nebude se z něj chtít hnout a já budu mít konečně volné ruce).

houpátko je senza věc, ale radím vám dobře. Pokud ho chcete, INVESTUJTE a kupte takové, které se houpe SAMO. Jinak riskujete, že si přivodíte zánět šlach tím věčným pohupováním. A že houpat nebudete? Pak je vlastně jedno, jestli dítě leží v houpátku, na gauči nebo třeba v autosedačce. Alespoň našemu je to úplně fuk.

Sečteno a podtrženo

Spousta věcí, které jsem pracně sháněla, skončila v pytlích a čeká na nové malé majitele. Byt se opět provzdušnil a já mám pocit, že to tomu našemu škvrněti dělá dobře. Dívá se stejně úplně nejraději na naše bílé komody s barevnými hřbety knih, černobílé fotorámečky na zdi, lustr a samozřejmě na nás, na lidi…

Naopak jsem si zamilovala MULTIFUNKČNÍ věci. Ať už je to kosmetika, oblečení, deky, přebalovací podložka, která jde složit do úplně malého obdélníčku a hodit třeba do kabelky… Tenhle decentní minimalismus plánuju zavést i u sebe. Šatník už jsem „zkrouhla“ na pouhé tři komínky, kosmetiku, kterou nevyužiju alespoň 1x v týdnu, jsem vyházela nebo darovala,… Teď ještě aby minimalismus zavládl i v naší lednici a spižírně a bude se nám lépe (a lehce!!) žít! 🙂

Sdílet.

O autorovi

Zanechte odpověď