Děkujte – všemu, všem, za všechno

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Slůvko „děkuji“ má neuvěřitelnou moc. Umí povzbudit a zpříjemnit den. Dokáže ale i mnohem víc. Třeba zbavit nás zahořklosti, kterou si v sobě nosíme. Taky nás posiluje. A vůbec nejsilnějším se člověk stává tehdy, když dokáže poděkovat i svému největšímu nepříteli…

Odmalička nás učili, že děkovat se má „za něco“. Zkuste se ale oprostit od zažitých vzorců a děkovat prostě jen tak.

  • Přírodě za to, že pro nás den co den neúnavně kouzlí neuvěřitelné scenérie.
  • Bohu za to, že nám dal do vínku smysly, díky nimž můžeme prožívat každý okamžik svého života naplno.
  • Zdraví za to, že s námi má trpělivost :-).
  • Svým milovaným za lásku a za to, že nás berou takové, jací jsme.

My lidé máme tisíce zvyklostí – těch dobrých i těch špatných. Co takhle přidat na jejich seznam i vyjádření vděčnosti? A začínat jím každé nové ráno… Proč? Protože pak nejen každé ráno, ale každý den a celý náš život zaplní vlídnost a vyrovnanost. Zní to jako klišé – a nejvíc budou prskat ti, kdo to ani nezkusili… Ale věřte mi, za zkoušku to stojí!

Až vám zítra ráno zazvoní budík, nemrskejte jím o stěnu a neobracejte oči, nebuďte nevrlí, že vám jeho zvuk ukradl sen.. Usmějte se, protáhněte a zůstaňte ještě malou chviličku ležet ve vyhřátých peřinách. Zadívejte se na strop, oknem ven do přírody nebo prostě jen zavřete oči a přemýšlejte. Třeba o tom, jak je skvělé, že jste se probudili. Protože miliony lidí na tomto světě o tenhle luxus přišli… Zamyslete se nad tím, co pěkného byste dnes chtěli zažít. Čím si uděláte radost?

Nepátrejte po tom, JAK to zařídit, ale SNĚTE a PŘEDSTAVUJTE SI. Vesmír, Bůh, vyšší moc – říkejte tomu, jak chcete – se o realizaci vašich přání dřív nebo později postará :).

Až si vysníte svůj krásný dnešek, zhluboka se nadechněte, otevřete oči a PODĚKUJTE RÁNU za to, že přišlo. Za to, že jste dostali do vínku dalších 24 hodin, které mohou být jedinečné, budete-li o to stát. Buďte shovívaví k tomu, co vás jindy rozčiluje. I to jsou důkazy toho, že ŽIJETE.

Říká se, že člověku stačí 21 dní k tomu, aby si osvojil nový zvyk. Co je 21 dní v proudu života? Vůbec nic… Tak do toho! 

Sdílet.

O autorovi

Zanechte odpověď