Šetrné eko praní s Planet Pure

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rakousko: vždycky mě lákalo jet tam na týden, zavřít se někde uprostřed hor, na chatě poblíž jezera, a dýchat ten čirý vzduch s nádechem bylin. Teď pro to nejsou vhodné podmínky, nicméně kousek Rakouska mám přeci jen doma. Přímo v koupelně…

Planet Pure vyrábí čisticí a prací prostředky, které jsou ekologické, šetrné k pokožce, domovu i životnímu

Prací gel

prostředí. Jejich oblíbené formulky, které ve své firemní filozofii používají: šetrnost, férovost, obnovitelnost, příroda, jsou i mé mini mantry, takže mi tahle značka okamžitě sedla :). Líbí se mi, že co jde, snaží se vyrábět ručně, a že je nesmírně přísná: netestuje na zvířatech, dbá na ekologický původ a vysokou kvalitu používaných látek.

BIO prací gel Extra Sensitive

„Fuj, vždyť to smrdí,“ ušklíbla se moje sestra, když jsem jí gel s nadšením predstavovala. V jejím slovníku to znamená: Vždyť to nevoní… Ano, skutečně, tento gel prakticky nevoní, jediné, co z něj můžete cítit, jsou bylinky, hodně čajovník. A komu to vadí? Miminkům? To těžko! Každý přece ví, že nejdokonaleji voní právě miminka, jejich kůže, vlásky,… Tak nač to přebíjet?

Aloe vera

Víte, já jsem dlouhá léta milovala voňavé prášky a aviváže… Můj manžel kdysi dokonce objevil aviváž, která se pak ve skříni držela i dlouhé měsíce! Jenže… Sem tam mě kůže při nošení toho voňavého oblečení svědila, pnula, červenala, a když jsem se začala zajímat o složení pracích prostředků, rychle a ráda jsem je vyměnila za možná méně voňavé, zato šetrné varianty (to znamená, že se všechny složky po použití rozloží na látky, které jsou neškodné vůči přírodě).

  • Tekutý mléčně zbarvený přípravek na praní je vhodný k péči o oblečení našich nejmenších: kojenců a dětí. Samozřejmě že se ale hodí pro všechny, zejména pak pro osoby trpící citlivou až alergickou pokožkou.
  • Hodí se na praní barevného i bílého prádla a pro teploty do 60 stupňů.
  • Pere překvapivě dobře, a to díky výtažkům z mýdlových ořechů (vytváří bohatou pěnu i při ručním praní). Účinky mýdlových ořechů ještě umocní výtažek z čajovníku, který je navíc desinfekční, a Aloe vera tkaniny hezky zjemní.

Aviváž extra mild Baby

Když už, tak už. Obvykle se aviváž na dětské oblečení vůbec nedoporučuje, ale s tímto složením můžete taková

Vypráno, vyžehleno, uloženo!

„nařízení“ směle ignorovat. Aviváž obsahuje opět extrakt z Aloe vera, prádlo změkčí, zjemní a to se pak snadněji žehlí. Já jsem aviváž použila s každým praním, už proto, že pomůže dokonale vymýt i poslední zbytky pracího gelu.

  • Neosypou se po ní miminka ani alergici.
  • Obsahuje rostlinné tenzidy, které prádlo změkčí, a jakmile se dostanou do odpadních vod, začnou se přirozeně rozkládat, a tudíž nezatěžují přírodu a zemi.
  • Voní o něco víc než prací gel – na vůni je třeba si zvyknout, ale jelikož se do prádla „nevpíjí“, nevidím v tom žádný problém.

Prala jsem všechno – i hračky, muchláčky, plyšáky..

Závěr? Mám vypráno, vyžehleno a pečlivě uloženo. Vyprala jsem vše od bodýček přes povlečení až po hračky. Aviváž i prací gel mi ještě zbyly, takže je vesele používám dál na oblečení mé a manžela. X-krát už jsme vyprané prádlo oblékli, takže mohu vynášet soudy: barvy drží, pevnost tkanin taky, žádná alergie ani vyrážka se nekonala. Výhledově určitě vyzkouším i další varianty, v nabídce na Biooo.cz mají třeba vůni levandule nebo horských bylin, což mě obzvlášť láká! Přidávám odkazy přímo do e-shopu, ať to máte pohodlnější :).

A co na praní používáte vy? Ráda se nechám inspirovat!

 

Sdílet.

O autorovi

Zanechte odpověď