5 triků, jak být fit i v krizových situacích

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Znáte to. Den začne tak krásně a ejhle, během chvíle ho pokazí nevítaný host: bolest hlavy, menstruace, záchvat paniky… Mám pro vás pár triků, které vás zaručeně vrátí do sedla. Sama je ráda praktikuju.

Bolest hlavy

Ze změny počasí, nevyspání, od krční páteře… Bolest hlavy přichází bez vyzvání a dokáže nás během chvíle vyřadit z provozu. Dříve, než sezobnete tabletu na bolest hlavy, zkuste vypít čistou vodu s několika kapkami citronu, limetky nebo pomeranče. Po ruce mějte také levandulový olej, nejlépe ve formě roll-on (třeba ten levandulový od Saloos). Potřete jím spánky a nezapomeňte se pohodlně opřít a dlaní si promasírovat šíji!

Úraz

Nezáleží na tom, jestli jste si odřeli koleno, namohli jste se v posilovně, jste po operaci nebo vás čeká trhání zubu. Ve všech případech vsaďte na homeopatikum Arnica Montana (9 CH). Fantasticky hojí pohmožděniny, napomáhá rekonvalescenci, urychluje hojení. Kromě jiného tlumí bolest a pomáhá předcházet vzniku podlitin a modřin. Tohle homeopatikum mějte v lékárničce pořád. Stačí pět granulí každých deset minut (ihned po úrazu) a následující dny dávku snížit až na 5 granulí 4x až 2x denně.

Menstruace 

Tenhle odstavec nepatří jen ženám, ale i mužům, které se o ně s láskou starají :). Menstruační křeče ztlumí teplý obklad (vyzkoušejte nahřívací polštářky z pohanky, třešní nebo bylinkami). Pomáhá také tinktura z drmku obecného (ten zvyšuje také sexuální apetit!) a pravidelné popíjení čaje z kontryhele. Kontryhel lze užívat dlouhodobě, nemá žádné vedlejší účinky a jeho pravidelné užívání dokáže srovnat menstruační cyklus a tlumit PMS! Během menstruace výrazně tiší bolest.

Zuby 

Kdo se někdy potýkal s bolestí zubů, dobře ví, že v ty chvíle by dal celé jmění za to, aby to konečně přestalo! Já jsem si se zuby užila své a z přírodních produktů se mi nejvíce osvědčil hřebíčkový olej. Doporučované žvýkání hřebíčku pro mne je při bolesti zubu nemyslitelné. 100% olej seženete v každé lékárně (i v DM drogerii), je silný a zabírá daleko lépe! Potřete jím zub i dáseň, za chvíli se citlivost výrazně zmírní. Pozor: olej ze začátku dost štípe, připravte se na to. Hodláte-li ho používat více dnů po sobě, řeďte ho. Stačí přidat pár kapek do slunečnicového nebo olivového oleje.

Na zuby (a vůbec veškeré záněty) také skvěle funguje propolis. Doporučuju propolisovou tinkturu od Plevy – je to poctivá česká rodinná firma (rodina včelařů :)).

Záchvat paniky, úzkosti 

Pocení a třes rukou, bušení srdce, pocit knedlíku v krku, tlaku na hrudi, motání hlavy, brnění rukou a nutkání utéct z místa, kde se právě nacházíte: to jsou jen některé z projevů panické ataky, která alespoň jednou v životě postihne každého druhého z nás. V těchto stavech nejlépe zabírá síla vůle (opakovat si, že se nic neděje ani nestane a říct mozku, který vysílá do těla signály stresu, jasné: STOP!) a dechová cvičení. Vědomý, hluboký a pomalý dech, ať jste kdekoli. Volně vydechněte. Následuje pomalý, hluboký nádech nosem, při němž počítáte do čtyř. Poté na 2 až 4 vteřiny zadržte dech. Při výdechu počítejte v duchu opět do čtyř. Vydýchněte nosem, nebo lehce „přes zuby“.

 

 

Sdílet.

O autorovi

Zanechte odpověď