Můj rituál v péči o ruce

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ruku na srdce: zanedbáváme je. V porovnání s tím, co všechno musejí přes den vykonat, kde a v čem se máchají, o co se otírají… Přitom ruce jsou skutečně takovou člověčí vizitkou. Já se o ně nikdy moc nestarala. Ale co jsem těhotná, mám nezadržitelný pocit, že musím mít ruce heboučké pro miminko :-). A tak jsem začala s rituály…

Zavítala jsem na web Krásná každý den – znáte? Soudě dle sledovanosti na Instagramu a rostoucímu počtu fanoušku na Facebooku věřím, že ano. Já ho neznala. I proto jsem na něm při první návštěvě zůstala viset dobrou hodinu, než jsem prošla všechny sekce s kosmetikou, prošmejdila blog a pročetla recenze. Neuvěřitelně čiperná Míša, která mě svým příběhem o životě a práci upřímně oslovila, produkty pro e-shop vybírá a testuje.

A tak mi zanedlouho na stole přistál balíček pro péči o ruce, seskládaný z produktů, které se k této příležitosti dokonale hodí. A já vám teď o nich něco prozradím…

Peelingová maska na ruce a nohy JOIK, 50 ml

Maska je v podstatě hutný peeling, složený z mořské soli, olivového oleje, oleje z meruňkových jader a sladkých mandlí. Poslední dvě ingredience dodávají masce příjemnou nevtíravou vůni.

 • Masku/peeling na ruce používám 2x týdně (stačí velikost lískového oříšku na obě ruce!). V návodu stojí, abychom ji použili na suché ruce. To dodržuju, nicméně vždy předtím ruce na chvíli namočím do vlažné mléčné lázně s bylinkami. Následně je osuším a použiju peeling.
 • Kůži nijak nedřete! Zrníčka soli jsou namleta na jemno, přesně jak to citlivá kůže rukou potřebuje.
 • Ihned po aplikaci ucítíte, že se vám na dlaních vytvořil film z olejíčků: ruce opatrně opláchněte (jen tak, abyste spláchli zrníčka peelingu) a zbylý ochranný film můžete ještě jemnými krouživými pohyby zapracovávat do kůže.
 • Na závěr ruce jen několikrát přitisknu do suchého ručníku a je to.

Myslím, že v masce jsou použity ingredience rukám na míru. Není jich tam moc, ale přesně tolik, kolik je potřeba. Olivový olej pro udržení vlhkosti, mandlový olej pro speciální výživu a olej z meruňkových jader má změkčující efekt. Ruce jsou už po 14 dnech pravidelného používání jemnější, a to nejen po použití masky.

Rychle absorpční pečující mléko na ruce JOIK, 75 ml

JOIKu jsem zůstala věrná i u dalšího produktu. Kdysi mi BIO přípravky na ruce připadaly zbytečné… Jenže pak jsem si spočítala, kolikrát za den krém na ruce použiju a co všechno je v nich za koktejl, a ráda jsem od svého původního tvrzení ustoupila. Tenhle krém má naprosto specifickou vůni – voní jako pampelišková voda Rajec s příměsí bylinek. Nedokážu to popsat, ale vůně je jemná, něžná. 

 • Krém má lehkou a tekutější konzistenci, což mě překvapilo. Totiž: když ho nanesete na ruce, máte pocit, že „tohle se nikdy nemůže vstřebat“. Opak je pravdou. Chce to jen chviličku krém do pokožky zapracovávat. V prvních minutách můžete cítit lehce lepkavý film, ale ten brzy zmizí a zůstanou hebké, nemastné ruce.
 • Na rozdíl od masky je tento krém opravdu bohatý na přírodní ingredience. Obsahuje šťávu z aloe vera (pro hydrataci), mně dosud neznámý emu olej, který zabraňuje přesušování, pocitům svědění a odlupování pokožky, a pěstící zvlhčující trio: bambucké máslo, světlicový olej a glycerin. 
 • Dejte krému čas, aby ukázal, co umí. Většina z nás má ruce skutečně přesušené a nějakou dobu trvá, než se vrstvy kůže obnoví a začnou opět uzamykat vlhkost. Krém noste všude s sebou a používejte pravidelně – jinak nemáte šanci vidět, co dokáže. Potom čtu rozhořčené recenze o tom, jak krémy nefungují: jak by také mohly, když nejsou používány tak, jak je třeba?

Lak na nehty 49 French Riviera, Couleur Caramel, 8 ml

Můj první NETOXICKÝ lak na nehty: bez parabenů, toluenu, formaldehydu. Navíc v odstínu, který mi připomíná chvíle na dovolené, sluníčko a moře. Co k němu říct?

Skutečný odstín

 • Nevěřila bych, že bez použití vší té umělé chemie může být tak lesklý. Dvě až tři vrstvy vytváří až gel efe

  Obrázek z e-shopu

  kt – bez nadsázky!

 • Je dobře krycí: jedna vrstva stačí pro decentní look na každodenní nošení. Dvě vrstvy vytvoří neprostupný barevný film, sytý korálový odstín, který díky perleti hází krásné odlesky.
 • Výdrž? Dostatečná! Hodně pracuju na počítači, a navzdory těm tisícům úhozů lak na špičkách nehtů drží v průměru 3-4 dny. Odlupuje se navíc decentně, ne že by vám najednou chyběl lak na půlce nehtu! Odloupané špičky se pak dají snadno zapilovat (ideálně skleněným pilníčkem, který je dostatečně jemný) a ještě dobré dva dny s ním můžete fungovat :)!

Jediné, co je třeba brát s respektem, jsou odstíny laků. Fotka nikdy nebude úplně reálná – závisí na zlomu a intenzitě světla, pozadí,… Dobrá rada: počítejte raději se sytějším odstínem, než jaký na fotografii v e-shopu je. Ale věřte, že ať je, jaký je, nezklame vás.

 

 

Budu moc ráda, když mi doporučíte další značky laků na

Jedna vrstva laku: tak ho mám nejraděj

nehty, které bych měla bezpodmínečně vyzkoušet :). Tenhle způsob krášlení jsem si zamilovala. Navíc.. je jaro, léto za dveřmi a kdy jindy si zdobit nehty, když ne právě teď?

A rada na závěr: starejte se o své ruce. Je to podobné jako s kůží na krku. Tak rády tyhle partie přehlížíme, jenže ony jsou, potvory, tak nemilosrdné! A jednou nám to spočítají… Začnou totiž stárnout mnohem rychleji než ostatní části těla… Krk možná zamaskujete vlasy nebo pěkným šátkem. Ale čím odvedete pozornost od přesušených, vrásčitých dlaní? 

 

 

Úvodní obrázek: www.pixabay.com

 

 

 

 

Sdílet.

O autorovi

Zanechte odpověď