Hořčíkový olej a pár důvodů, proč ho mít

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Chytají vás křeče? Jste těhotná, jste sportovec, jste na nervy? S tím vším pomůže hořčíkový olej. Na rozdíl od klasických tablet nebo šumáků se tohle magnezium vtírá do kůže. A je to vážně pecka!

Já jsem měla možnost vyzkoušet několik takových olejíčků, ale nikdy jsem si žádného valného úspěchu nevšimla. Až se ke mně dostal tenhle malý nenápadný zázrak od značky Saloos. A protože ho používám už přes měsíc, a to každý den, troufám si tvrdit, že k němu mám co říct :).

Proč je dobré mít hořčíkový olej (v přírodní lékárničce)?
  • Uleví svalům po fyzické námaze,
  •  postupně navrací organismu ztracenou energii (nedostatek hořčíku je jednou z příčin nevysvětlitelné únavy),
  •  nenásilně podporuje samodetoxikační procesy těla.

Že vám to nestačí? Tak to nevím, co víc byste chtěli. Ten olej je vážně boží, a pokud o sebe chcete začít opravdu pečovat, měli byste zamířit pěkně „ke kořenům“. Tento olej prý pochází z přírodního zdroje mořského dna Zechstein, to nemůžu potvrdit, ale bezmezně tomu věřím, stejně jako složení a původu všech produktů Saloos.

Jasně, zase další marketingový tah…, říkáte si možná. Leda prd. O tom, jak je hořčík pro organismus nezbytný, snad ani nemusím psát. Ale abyste do mě nerýpali, že jen mluvím do prázdna, tak prosím: ovlivňuje celou nervovou soustavu, zodpovídá za to, že budou nervové vzruchy správně přenášeny směrem ke svalům, udržuje v organismu energii, udržuje stabilní tlak… 

Kdo maže, ten jede

A to doslova. Čím více pohybu totiž máme, tím více nám hořčík z těla prchá. Doplnit ho můžeme stravou, šumáky i tabletkami, ale je prokázáno (a ani by nemuselo být, stačí k tomu selský rozum), že pokožka všechny tělu prospěšné látky přijímá lépe a šetrněji. Vezme si totiž přesně tolik, kolik potřebuje. Nemůžete se tedy předávkovat, a to považuju za nesmírnou výhodu.

Dejte mu čas

Budu se opakovat, ale stejně jako v případě přírodní kosmetiky, na kterou přecházíte z kosmetiky konvenční, i přírodní hořčíkový olej potřebuje svůj čas. Čas k tomu, aby se vám dostal pořádně pod kůži a mohl začít kouzlit. Doporučuje se olej používat 2x denně, a to ráno a večer, ideálně na namožená místa na těle. Já to dělám maličko jinak a funguje to stejně dobře:

  • Olej aplikuju do podkoleních jamek vždy před spaním a ještě navíc po cvičení, a sice na místa, která prostě bolí.
  • Když chci být extra pečlivá, olej nejen rozetřu, ale do pokožky jemně vmasíruju.
  • Nikdy olej nepoužívám na celou plochu (např. na celou nohu), ale vždy jen lokálně na místa, kde to zrovna pottřebuji nebo kde se mi chce :).

Výsledků, totiž omezení křečí, uvolnění a vzestupu energie jsem si všimla zhruba po třech týdnech každodenní aplikace. Díky tomu, že stačí opravdu jen pár střiků (cca 3), olej vydrží opravdu dlouho.

 

Sdílet.

O autorovi

Zanechte odpověď